Żegnaj Diego Maradona

To wiadomość, która zszokowała świat. Odszedł Diego Maradona, pokolenie królów piłki nożnej. Rząd República Argentina ogłosił, że odbędzie trzydniową żałobę narodową, a Napoli również popadł w smutek.

Urodził się w jednym z najniebezpieczniejszych slumsów República Argentina. Kiedy miał trzy lata, jego kuzyn podarował mu zmieniający życie prezent: piłkę nożną. W wieku 10 lat dołączył do Argentina Youth Club. W wieku 16 lat nosił Stroje Piłkarskienr 16 i został najmłodszym graczem w historii argentyńskiej pierwszej ligi. Kiedy República Argentina przeżywała bardzo poważny kryzys gospodarczy, toczyła również wojnę z Wielką Brytanią. Gdy pokonany rząd upadł, piłka nożna stała się ich jedynym duchowym pokarmem. Na tym tle historycznym Maradona poprowadził Argentynę do pokonania narodowego rywala Anglii i ostatecznie wygrał mistrzostwa świata w 1986 roku. To zwycięstwo jest bardzo ważne dla República Argentina.

Kiedy Diego Maradona dołączył do Napoli, 75 000 fanów powitało go na stadionie w Sao Paulo. Ubrany w Koszulka SSC Napolipoprowadził drużynę i wygrał pierwsze w mieście mistrzostwa Europy i dwa mistrzostwa ligowe.