Główni gracze Liverpoolu przeżywają kryzys

Wśród drużyn Premier League uczestniczących w fazie grupowej Ligi Mistrzów zwyciężyły Chelsea, Manchester City i Manchester United. Tylko Liverpool przegrał mecz.

Może to wynikać ze wzrostu liczby kontuzjowanych zawodników w drużynie i dekoniunktury głównych zawodników. Na szczęście ich porażka nie wpłynęła na ranking grupy. Patrząc wstecz na mecz Liverpoolu z Atalantą B.C., chociaż trener Jürgen Klopp zmienił wielu zawodników, trzech głównych zawodników nadal rozpoczęło mecz. Wśród nich był Mohamed Salah w Koszulka Liverpool. Zespół nie strzelił gola w całym meczu, co też jest rzadkością w ostatnich sezonach. Jednak przeciwniczka Atlanta strzeliła 2 bramki i ostatecznie pokonała Liverpool 2-0.

W pierwszym spotkaniu obu drużyn w tym sezonie Liverpool pokonał Atalantę B.C. 5-0. Ta druga walka została pokonana przez przeciwnika. Ale dla nich noszących Stroje Piłkarskienie mogą stracić punktów w lidze, bo przegrana wpływa bezpośrednio na ranking Premier League.