FC Barcelona nie będzie przejmować się zmianą trenera

FC Barcelona wcześniej zdecydowała, że główny trener Xavi opuści zespół, ale zespół zmienił ten pomysł. FC Barcelona nie znalazła jeszcze najlepszego kandydata na miejsce głównego trenera Xaviego, co jest głównym powodem dostosowań zespołu. Główny trener Xavi ma mieszane uczucia. Nigdy nie zmienił swojej miłości do Koszulka FC Barcelona.

Xavi w przyszłym sezonie nadal będzie trenerem FC Barcelony i nie czuje radości z prowadzenia drużyny po raz pierwszy. Xavi lubi tylko klub, a nie ludzi i rzeczy w nim żyjące. Xavi ma inne emocje w stosunku do FC Barcelony. Ma nadzieję, że drużynie uda się wrócić na szczyt. Oczywiście Xavi jako główny trener zdaje sobie sprawę z trudności problemu. Obecna FC Barcelona nie jest już w takiej samej sytuacji, jak wtedy, gdy był zawodnikiem. Wiele klubów piłkarskich rozważa zmianę głównych trenerów, a FC Bayern Monachium i Manchester United mają ten sam pomysł. FC Barcelona również już wcześniej myślała o zmianie głównego trenera, jednak nie znalazła odpowiedniego kandydata. José Mourinho, Antonio Conte, Hans-Dieter Flick i Zinedine Zidane to kandydaci na głównych trenerów z doświadczeniem w mistrzostwach, ale nie znaleźli jeszcze odpowiedniego klubu. Odkąd Zinedine Zidane pożegnał się z Realem Madryt, nie był już trenerem żadnej drużyny.

Główny trener Liverpoolu Jürgen Klopp zdecydował się opuścić zespół po zakończeniu sezonu. Chciał mieć więcej czasu na odpoczynek. Jürgenowi Kloppowi będzie brakować czerwonej Koszulki Piłkarskiepodczas wakacji w drużynie, ponieważ spędza więcej czasu z rodziną. Tak naprawdę w piłce nożnej jest wielu głównych trenerów do wyboru, ale jest zbyt mało kandydatów, którzy naprawdę spełniają wymagania zespołu. Dlatego FC Barcelona nadal stara się oszczędzać pieniądze, a w drużynie nadal pozostaje główny trener Xavi.