Celem transferowym Chelsea jest Lautaro Martínez

Chelsea ignorowała Inter Mediolan w swoich decyzjach rekrutacyjnych przez dwa sezony i ponownie pomyślała o tym zespole. Wydaje się, że Inter Mediolan zawsze pobiera od Chelsea wysokie opłaty transferowe, ale tym razem ich celem jest Lautaro Martínez. Lautaro Martínezowi spodobała się Koszulka Inter Mediolan, ale nie otrzymał przedłużenia kontraktu.

Obecna sytuacja Interu Mediolan jest bardzo żenująca. W zeszłym sezonie zespół zdobył tytuł wicemistrza Ligi Mistrzów UEFA. Interowi Mediolan nie udało się w tym sezonie awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA i straci dużo pieniędzy. Niezależnie od tego, czy chodzi o sławę w Lidze Mistrzów UEFA, czy sprzedaż biletów, nie mają one nic wspólnego z Interem Mediolan. Inter Mediolan to tylko jedna z drużyn, która odpadła z Ligi Mistrzów UEFA i w rezultacie popadła w trudności finansowe. Inter Mediolan musi nadrobić lukę finansową, a zespół zdecyduje się na wymianę zawodników, aby uzyskać ulgę. Marcus Thuram jest jednym z celów wymiany handlowej Interu Mediolan, a obecnie Chelsea ma wyraźny cel pozyskania Lautaro Martíneza. Chelsea złożyła ofertę za Lautaro Martíneza, a zespół zaoferował także Interowi Mediolan trzech młodych zawodników. Chelsea zaproponowała Lautaro Martínezowi kontrakt z wysokim tygodniowym wynagrodzeniem w Premier League, w zależności od tego, czy obu stronom uda się osiągnąć konsensus w sprawie umowy transferowej.

Poprzednie błędy Chelsea w transferach spowodowały, że zespół zmarnował zbyt dużo pieniędzy na transfery. Jednakże Chelsea nie podniesie opłaty za transfer, ponieważ zespół podlega zasadom Finansowego Fair Play Premier League. Prowadzi to do niepewności w związku ze zmianą Koszulki PiłkarskieLautaro Martíneza. Inter Mediolan woli wysokie opłaty transferowe od trzech młodych zawodników. Były Inter Mediolan Romelu Lukaku dwukrotnie poniósł porażkę w Chelsea. Lautaro Martínez jest również świadomy potencjalnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą transfer.