Zmiany taktyczne trenera Josepa Guardioli na pierwszy mecz nowego sezonu

Ubiegłoroczny mistrz i wicemistrz Premier League zakończył pojedynek, a jednocześnie jest to pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami przed rozpoczęciem nowego sezonu. Trener Manchesteru City Josep Guardiola dokonał zmian taktycznych w tym meczu, a wynikiem meczu była oczywiście przegrana drużyny z Arsenalem. Główny zawodnik Erling Haaland nie pozwolił, by niebieska Stroje Piłkarskiebyła w centrum uwagi i nie był zadowolony z występu w meczu.

Dzięki doskonałemu zakończeniu finału Tarczy Dobroczynności Arsenal zdobył swój pierwszy tytuł przed nowym sezonem. W zeszłym sezonie Arsenal nie zdobył mistrzostwa w ważnym wydarzeniu, a zespół przegapił mistrzostwo Premier League. Menedżer Manchesteru City, Josep Guardiola, ponownie próbuje nowej taktyki, a taktyka zespołu w obronie nie uległa zmianie. Ale ofensywna taktyka Manchesteru City jest taka sama jak taktyka defensywna, co ogranicza występy wielu graczy. W tym meczu możemy zobaczyć wiele problemów Manchesteru City. Odejście İlkaya Gündoğana miało pewien wpływ na drużynę. Manchester City nie ma zawodnika, który mógłby zastąpić İlkaya Gündoğana, a Mateo Kovacic nie ma takiego samego występu. Najbardziej krytyczną rzeczą są niedociągnięcia Manchesteru City w końcowych rzutach karnych. Drużyna przegrała z Arsenalem i przegapiła mistrzostwo Charity Shield.

Jack Grealish, Erling Haaland, Julián Álvarez itd. nie byli w stanie pokazać swoich umiejętności przez cały mecz. Kluczem jest to, że Bernardo Silva odegrał kluczową rolę w taktyce. Główny trener Josep Guardiola, który znalazł problem, wziął zastępczych graczy, a Phil Foden i Kevin De Bruyne weszli, aby zwiększyć kreatywność pomocy. W rzeczywistości trener Josep Guardiola cały czas patrzył na Koszulka Manchester Cityi musiał szukać problemów w taktyce. Oczywiście taktyka Josepa Guardioli nie może sprawić, że gracze grają płynnie, a przegrana w tym meczu przyniosła mu także inną taktyczną inspirację.