Robert Lewandowski chętny do przejścia do FC Barcelona to wyzwanie dla Karima Benzema

Posunięcie Roberta Lewandowskiego jeszcze się nie skończyło, a FC Barcelona nie zgadza się na opłatę transferową oferowaną przez Bayern Monachium. Ale były agent Roberta Lewandowskiego mówi, że jego pragnieniem przejścia do FC Barcelona jest rzucenie wyzwania Karimowi Benzema i chce wiedzieć, kto jest napastnikiem numer 1 na świecie. Ostatnią rzeczą, o której Robert Lewandowski musi myśleć, jest wybór do reprezentacji narodowej i może pochwalić się Koszulka Polskana Mistrzostwach Świata FIFA.

La Liga była lepsza od innych lig pod względem uwagi i wartości handlowej. Najważniejsze jest to, że w lidze są Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. I grali odpowiednio w Realu Madryt i FC Barcelona, a rywalizację między tymi dwoma zespołami pokochali także niezliczeni kibice. Ale wraz z odejściem Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego, La Liga straciła dawny blask reflektorów. Intensywność gry i wartość komercyjna Premier League stopniowo przewyższały La Liga, ale Real Madryt wciąż jest kochany przez młodych graczy. Pierwszy tego lata kontrakt FC Barcelona z Robertem Lewandowskim nie został sfinalizowany z powodu problemów finansowych. Szacuje się, że Robert Lewandowski jest chętny do udanego dołączenia do nowej drużyny i będzie myślał o Koszulka FC Barcelona, gdy marzy.

Obecna La Liga bardzo potrzebuje gwiazd wagi ciężkiej, aby do niej dołączyć, a liga musi poprawić swoje wpływy. Ale system składu Realu Madryt jest bardziej dojrzały niż FC Barcelona, a Karim Benzema również dobrze zna system zespołu. Jeśli Robert Lewandowski uda się przenieść do FC Barcelona, czy zdoła zmierzyć się z Karimem Benzemą w swoim pierwszym sezonie w nowej drużynie? Pomocnicy obu drużyn nie są na tym samym poziomie, wszak FC Barcelona nie ma Thomasa Müllera z Bayernu Monachium do pomocy Robertowi Lewandowskiemu.