Prezes FC Barcelony, Joan Laporta, jest niezadowolony z Realu Madryt

La Liga to nie mecz, który przyciąga uwagę wszystkich, ale konflikt między dwoma klubami. Prezes FC Barcelony, Joan Laporta, wywołał już gniew Realu Madryt za swoje komentarze na konferencji prasowej. Niedawno media doniosły, że Lionel Messi może wrócić do FC Barcelony po Stroje Piłkarskiez numerem 10. Ten incydent praktycznie dodał Joanowi Laportie dużo odwagi.

FC Barcelona została ukarana przez La Liga w tym sezonie, a udział zespołu w incydencie sędziowskim nie został jeszcze rozwiązany. Prezes FC Barcelona, Joan Laporta, oficjalnie zwołał konferencję prasową. Powiedział, że Real Madryt to klub, o który dba reżim. Joan Laporta nie wyjaśnił na miejscu, że FC Barcelona nie miała nic wspólnego z incydentem sędziowskim, ale przekazał sprawę Realowi Madryt. Obecnie FC Barcelona musi skupiać się tylko na meczach La Liga, podczas gdy Real Madryt musi walczyć o awans do półfinału Ligi Mistrzów UEFA. Po tym, jak Real Madryt zobaczył komentarze prezesa FC Barcelony, Joana Laporty, w odpowiedzi opublikowali wideo. Najmniej ulubioną koszulką prezesa Realu Madryt, Florentino Péreza, jest Koszulka FC Barcelona, która reprezentuje nie tylko rywalizację, ale także interesy ligowe.

Real Madryt opublikował wideo, w którym stwierdził, że FC Barcelona jest klubem chronionym przez hiszpański reżim i zeznawał podczas procesu. Jednak Joan Laporta powiedział na konferencji prasowej, że FC Barcelona została poważnie uszkodzona, czy to honor mistrzostwa zespołu, wpływy i wartość handlowa zostały zakwestionowane. Wypowiedzi Joana Laporty doprowadzą do zerwania relacji z Realem Madryt, a oni nie będą już utrzymywać wcześniejszych przyjaznych relacji.