Marco Reus nie jest niezbędnym zawodnikiem Borussii Dortmund

Niezależnie od tego, jak duże są szanse, że zawodowy zawodnik odejdzie z Borussii Dortmund, weteran drużyny Marco Reus nie będzie w stanie tego osiągnąć. Borussia Dortmund jest najbardziej znana w piłce nożnej z handlu młodymi zawodnikami, a zespół może pobierać wysokie opłaty za transfery. Marco Reus jest gotowy pożegnać się z Borussią Dortmund pod koniec sezonu, a także pożegnać się ze znajomą żółtą Stroje Piłkarskie.

Borussia Dortmund jest mniej znana w piłce nożnej niż Real Madryt, a decyzje zespołu nie mogą zadowolić fanów. Real Madryt jest skłonny przedłużyć kontrakt weterana Luki Modrica o dwa lata, natomiast Marco Reus nie może uzyskać przedłużenia kontraktu od Borussii Dortmund. Kibice Borussii Dortmund, którzy byli bardzo szczęśliwi po pierwszej rundzie półfinału Ligi Mistrzów UEFA, teraz czują smutek. Borussia Dortmund oficjalnie ogłosiła, że po sezonie zespół opuści Marco Reus. Ta wiadomość złamała radość fanów. Władze Borussii Dortmund nie mają zbyt wiele cierpliwości i nie mogą czekać do zakończenia drugiej rundy rozgrywek. Zakładając, że Borussia Dortmund zaoferuje Marco Reusowi roczny, krótkoterminowy kontrakt, ten z radością zgodzi się zostać. Rzeczywistość jest godna pożałowania dla Marco Reusa, którego czas w Borussii Dortmund odlicza się do końca.

Marco Reus spędził 12 lat udowadniając, że podoba mu się Koszulka Borussia Dortmundi dał klubowi wszystko, co miał. Marco Reus widział, jak zbyt wielu młodych zawodników odchodzi z Borussii Dortmund, w tym Robert Lewandowski, Jadon Sancho, Erling Haaland i Jude Bellingham. Tylko Jadon Sancho może w tym sezonie pożegnać Marco Reusa osobiście i to jest główny powód jego odejścia z Manchesteru United. Marco Reus nie jest już niezbędnym zawodnikiem Borussii Dortmund, ale w sercach kibiców nadal pozostaje najlepszym kapitanem.