Arsenal i Manchester United pomagają Chelsea w okienku transferowym

Najbardziej udanym transferem tego lata jest Arsenal, a teraz transfer Chelsea również został doceniony przez kibiców. Rekord Chelsea w Premier League w zeszłym sezonie był bardzo zły, ale okienko transferowe pozwoliło zespołowi odzyskać nadzieję. Mocne pozyskanie Moisésa Caicedo przez Chelsea, zespół ma siłę, by sprawić, że przegapi czerwoną Stroje Piłkarskie.

Finanse Chelsea są w tym roku w opłakanym stanie, a złe transfery w zeszłym roku zmarnowały zbyt dużą pensję. Więc Chelsea wymieniała graczy w okienku transferowym, chcieli po prostu złagodzić kryzys finansowy. Czerwiec to czas, kiedy Premier League dokonuje przeglądu finansów klubu, a Chelsea musi utrzymać równowagę funduszy zespołu. Wielu weteranów Chelsea dołączyło do nowego zespołu, a właściciel Todd Boehly pozyskał wsparcie Saudi Pro League. Jednak podpisanie kontraktu z zespołem Saudi Pro League rozwiązuje tylko większość problemów Todda Boehly'ego, a on wciąż ma niewielką część problemu ze zwrotem środków. Umowa transferowa zaproponowana przez Arsenal i Manchester United w krytycznym momencie dała szefowi Chelsea Toddowi Boehly'emu wielką nadzieję. Chelsea w końcu rozwiązała problem kontroli Premier League, a pomoc finansowa zespołu zakończyła wielki kontrakt Moisésa Caicedo.

Arsenal pozyskał Kaia Havertza z Chelsea, a Manchester United Masona Mounta z Chelsea. Chociaż Arsenal i Manchester United są zaciekłymi rywalami Chelsea, nadal współpracują w okienku transferowym. Najgorsze jest to, że Liverpool stał się rywalem Chelsea, a ta ostatnia pozyskała Moisésa Caicedo z maksymalną pensją. Nabytki Liverpoolu są w trudnym momencie i mogą tylko patrzeć, jak Moisés Caicedo zmienia się w Koszulka Chelsea. Chelsea to szczęśliwy klub, niezależnie od tego, czy Roman Abramowicz, czy Todd Boehly są chętni do podpisania kontraktu z drużyną.