Wartość handlowa FC Barcelony nadal zależy od Lionela Messiego

Po tym, jak Lionel Messi przeniósł się do Paris Saint-Germain, nie ma nic wspólnego z FC Barceloną. Ale po odejściu Lionela Messiego z FC Barcelony, były zespół wciąż będzie wspominał o jego komercyjnej wartości. Bez względu na to, jak bardzo kibice stadionu Camp Nou skandowali imię Lionela Messiego podczas meczu, nie do końca zaakceptowali fakt, że Stroje Piłkarskiez numerem 10 została zmieniona na Ansu Fati.

Lionel Messi nie ma ostatnio zbyt wiele czasu na śledzenie doniesień medialnych, jest zajęty uczestnictwem w meczu towarzyskim reprezentacji Argentyny w piłce nożnej. Bez względu na to, z którą drużyną gra reprezentacja Argentyny w piłce nożnej, przeciwnicy nie mogą się doczekać rozpoczęcia meczu. W końcu po każdym sparingu przeciwnik chce Lionela Messiego Koszulka Argentyna. To wpływ Lionela Messiego, który nie tylko przyciągnął niezliczoną liczbę fanów, ale także zdobył szacunek rywali. Jednak FC Barcelona nie okazywała Lionelowi Messiemu wystarczającego szacunku. Chcieli ponownie się zarejestrować, ale nie przedstawili jasnej oferty wynagrodzenia. Kontrakt Lionela Messiego z Paris Saint-Germain wygasł tego lata, a FC Barcelona nie podjęła żadnych istotnych działań.

FC Barcelona zapomina, że w drużynie są jeszcze inni zawodnicy, zapomina o napastniku Robercie Lewandowskim, którego kupił w zeszłym roku. Występ Roberta Lewandowskiego w FC Bayern Museum jest bardzo dobry, ma też swoje własne grono fanów. FC Barcelona nie wykorzystała wpływów Roberta Lewandowskiego do stworzenia wartości komercyjnej, ani zespół nie wykorzystał sławy innych graczy do stworzenia wartości komercyjnej. Największym błędem FC Barcelony jest więc nie odnowienie kontraktu z Lionelem Messim w 2021 roku, a wciąż wykorzystują wpływy byłego kapitana.