Najgorszy rekord Manchesteru City

Drużyna Manchesteru City zajęła drugie miejsce po Liverpoolu w tabeli w zeszłym sezonie. Jednak w tym sezonie zespół miał najgorszy start od sześciu lat.

Manchester City, który w nowym sezonie przeszedł 5 rund zawodów, nie osiągnął dobrych wyników. Wygrali też tylko dwie z czterech rund. A Manchester City miał remis 1: 1 ze swoimi przeciwnikami w dzisiejszym meczu z West Ham United. Z punktu widzenia składu są lepsi od swoich przeciwników, w poprzednich 6 meczach obu drużyn wygrał Manchester City. Jednak tym razem przeciwnicy w Koszulka West Ham United, poprzez skuteczną ofensywę i intensywną obronę, ostatecznie pozwolili Manchesterowi City nie wygrać meczu.

Jak na drużynę, której celem jest zdobycie mistrzostwa, obecne wyniki Manchesteru City są ewidentnie bez zastrzeżeń. Pozwoliło to również trenerowi Pepowi Guardioli ustanowić rekord w najgorszej karierze trenerskiej. Ubrani w Stroje Piłkarskiepowinni dokonać zmian, bo inaczej będą tylko coraz bardziej oddalać się od bramki.