Manchester City nie ma szans na obronę tytułu Ligi Mistrzów UEFA

Jedynym obrońcą tytułu Ligi Mistrzów UEFA jest Real Madryt, a oni są królami boiska. Manchester City również chciał obronić tytuł Ligi Mistrzów UEFA, ale szczęście nie dopisało drużynie. Koszulka Manchester Cityzrobiła się całkowicie smutno niebieska, a główny trener Josep Guardiola popadł w ból eliminacji.

Liga Mistrzów UEFA testuje najlepsze drużyny w każdej lidze, a zeszłoroczny rekord Manchesteru City w mistrzostwach należy już do przeszłości. Manchester City będzie walczył w tym sezonie o mistrzostwo Premier League. Opuścili półfinał Ligi Mistrzów UEFA. Pierwsza 16-tka Ligi Mistrzów UEFA wyeliminowała dwie drużyny Serie A, a mianowicie Inter Mediolan i AC Milan. W ćwierćfinale Ligi Mistrzów UEFA wyeliminowały dwie drużyny La Liga, Barcelonę i Atlético de Madrid. Wyeliminował nawet dwie drużyny Premier League, Manchester City i Arsenal. Półfinały były wydarzeniem przełomowym, ponieważ z turnieju wyeliminowały drużyny Serie A i Premier League. Największym zwycięzcą jest Bundesliga, w której do półfinału awansowały dwie drużyny. To wynik, jakiego wielu fanów nie mogło sobie wyobrazić. Manchester City, faworyt do zdobycia mistrzostwa, został wyeliminowany. Ogólna siła Manchesteru City jest większa niż Realu Madryt i mają oni pecha w systemie rzutów karnych.

Główny trener Josep Guardiola będzie trenował umiejętności zawodników w zakresie wykonywania rzutów karnych, co jest już najbardziej testującym formatem w piłce nożnej. Podczas zeszłorocznych Mistrzostw Świata FIFA zawsze zwyciężał system rzutów karnych, a wiele klubów ignorowało znaczenie rzutów karnych. Julián Álvarez jako pierwszy wykonał rzut karny, a jego niebieska Koszulki Piłkarskieprzyciągnęła uwagę publiczności. Julián Álvarez dobrze rozpoczął dla Manchesteru City, ale nie był w stanie zapobiec błędom swoich kolegów z drużyny, które groziły eliminacją.